A digitális tartalom és az elállás
Ez a bejegyzés azoknak a webáruházaknak szól, akik digitális tartalmat
Tekintettel arra, hogy netes vásárláskor a fogyasztó nem találkozik személyesen vállalkozásunkkal, a weboldalunkon tud csak tájékozódni rólunk annak érdekében, hogy tudja kivel fog szerződni, milyen módon tud kapcsolatba lépni velünk, és a fogyasztói jogait hol, illetve kivel szemben érvényesítheti.
Annak ellenére, hogy webáruház üzemeltetőjeként ezzel tisztában vagyunk, a jogszabályok által előírt kötelező adatok köre az impresszum részben sokszor hiányos, vagy az információk pontatlanul, ellentmondásosan kerülnek feltüntetésre, ezért jelen írásban összeszedtük melyek azok az adatok melyeknek mindenképp szerepelniük kell az impresszum részben.
Az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény (Ektv.) 4. § a)-h) pontjai tételesen felsorolják a szolgáltató által kötelezően közzé teendő adatok körét, melyek az alábbiak.
Végezetül fontos megjegyezni, hogy a jogszabály azt is előírja, hogy a fenti adatokat hogyan kell közzétenni. A jogszabály úgy fogalmaz, hogy az adatokat közvetlenül, folyamatosan, és könnyen hozzáférhető módon kell közzétenni. Mit jelent ez? Röviden, de a jogszabályi rendelkezés lényegét összefoglalva azt, hogy a fogyasztó az impresszumhoz a honlapra fellépve külön közvetítés nélkül, az oldalra látogatás, vagy már a vásárlás folyamata során bármikor, egyéb speciális eszköz, illetve többszöri kattintás nélkül hozzá tudjon férni.
Az impresszumban az adatainkat tehát pontosan, egyértelműen tüntessük fel, figyeljünk arra, hogy ne legyen ellentmondásos a webáruházunkon fellelhető másik adatunkkal! A fogyasztó számára egyértelmű legyen, hogy kik vagyunk, és hol veheti fel velünk a kapcsolatot.
Ezeknek az adatoknak a megléte jogszabályi kötelezettség, melyek hiánya vagy nem pontos feltüntetése fogyasztóvédelmi eljárást von maga után, de a weboldalunkra látogató számára is bizalomnövelő, ha könnyen hozzáfér az egyértelmű adatainkhoz és tájékozódni tud rólunk, mielőtt vásárol tőlünk.
A Fogyasztó Barát modul természetesen megoldást nyújt az impresszummal kapcsolatos feltüntetési kötelezettségre, mivel a modulban megtalálható ÁSZF alapból is tartalmazza az impresszumot, továbbá lehetőség van rá, hogy egy dedikált kódunk használatával megjeleníthesd az impresszumot egy külön menüpontban is a weboldaladat látogatók számára!
Tegye rendbe most a webshopja ÁSZF-ét, hogy az megfeleljen a májusi jogszabályváltozásoknak, és használja ki a Fogyasztó Barát minden funkcióját!
Ha Ön is szeretne a webshopokat érintő jogszabályváltozásokról értesülni, és ehhez hasonló összefoglalót kapni, iratkozzon
fel a hírlevelünkre!
Ez a bejegyzés azoknak a webáruházaknak szól, akik digitális tartalmat
A fogyasztó elállása esetén a webáruháznak nemcsak kötelezettségei, hanem jogai
Az év vége felé sok webáruház kínálja kedvezményesen termékeit, és